Pārlekt uz galveno saturu

Jūs atrodaties šeit

Pr, 02/04/2019 - 09:07

Kā zināms klimata pārmaiņas un globālā sasilšana ir līdz šim lielākais izaicinājums cilvēces vēsturē, kuram tai jāstājas pretī. Projekta LIFE ADAPTATE ietvaros ir izveidots mācību materiāls, kurš ne tikai atspoguļo augošo klimata pārmaiņu nozīmi, bet arī iepazīstina ar šīs tēmas galvenajiem aspektiem! Mūsu tagadējais dzīves stils apdraud planētu un tiek prognozēts, ka tuvākajā nākotnē temperatūra uz Zemes turpinās paaugstināties. Iepazīsties ar mācību materiāla saturu un uzzini, kādas darbības veicot ikdienā, Tu vari palīdzēt planētai cīņai ar klimata pārmaiņām!

LIFE ADAPTATE vēlas veicināt Eiropas pašvaldību apņemšanos Pilsētu mēru pakta enerģētikas un klimata jomā, izstrādājot vietēja līmeņa klimata pārmaiņu pielāgošanās plānus, kas tiks iekļauti pašvaldību jau esošajos klimata pārmaiņu mazināšanas mērķos, tādā veidā sniedzot visaptverošu pieeju cīņai pret klimata pārmaiņām. 

Galvenais risinājums, ko LIFE ADAPTATE piedāvā klimata pārmaiņu risku mazināšanai, ir veicināt klimata politikas un tiesību aktu uzlabošanu gan vietējā, gan Eiropas līmenī. Šeit kā piemērus varam minēt ES stratēģiju par pielāgošanos klimata pārmaiņām un 2030. gada klimata un enerģētikas paketi, kuras mērķis ir panākt SEG samazināšanu, energoefektivitātes uzlabošanu un atjaunojamās enerģijas ražošanas pieaugumu.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Vides un klimata rīcības programma (LIFE) saskaņā ar Klimata pārmaiņu rīcības apakšprogrammu, kas notiks vienlaikus sešās pašvaldībās –  3 Spānijas, 2 Portugāles un 1 Latvijas.

 

Iepazīties ar mācību materiālu ir iespējams, uzspiežot uz attēla