Pārlekt uz galveno saturu

Jūs atrodaties šeit

Trotec PC220 mēriekārta paredzēta gaisā suspendēto cieto daļiņu (PM), formaldehīda (HCHO) un oglekļa monoksīda (CO) jeb tvana gāzes koncentrācijas noteikšanai.

Gaisā suspendētās cietās daļiņas ir izmērā ļoti mazas – to diametrs ir mazāks par 10 mm (mikrometriem). Trotec PC220 iekārta spēj atsevišķi uzskaitīt cietās daļiņas ar izmēriem 0,3 mm, 0,5 mm, 1,0 mm, 2,5 mm, 5 mm un 10 mm. Paaugstināta cieto daļiņu koncentrācija gaisā var veicināt saslimstību ar elpošanas orgānu un sitrds-asinsvadu slimībām.

Formaldehīds telpu gaisā izdalās no mēbelēm, paklājiem un citiem telpā esošiem objektiem. Paaugstināta formaldehīda koncentrācija telpā var veicināt elpceļu saslimšanas, kairināt acis, deguna un kakla gļotādu, kā arī palielināt risku saslimšanai ar vēzi.

Oglekļa monoksīds (CO) jeb tvana gāze ir toksiska gāze, kas veidojas nepilnīgas degšanas rezultātā. Oglekļa monoksīda ieelpošana var radīt galvassāpes, reiboni, sliktu dūšu un vemšanu. Pie lielām oglekļa monoksīda koncentrācijām var tikt zaudēta samaņa un iestāties nāve.