CETAC partneri tiekas Rīgā, lai kopīgi virzītu projekta nākamos soļus
2025. gada 6. un 7. maijā Rīga kļuva par tikšanās vietu CETAC projekta partneriem no sešām dažādām valstīm. Otrajā partneru sanāksmē galvenais uzsvars bija kopīgs darbs pie pieredzes apmaiņas un nākamo soļu plānošanas.
Pirmā diena aizritēja intensīvās diskusijās par projekta gaitu un izaicinājumiem, ko vadīja projekta koordinators SEVEn. Partneri dalījās ar pieredzi, analizēja līdz šim paveikto un meklēja risinājumus praktiskām problēmām. IWO komanda iepazīstināja ar ieinteresēto personu iesaistes plāna progresu un dalījās pirmajos priekšlikumos par Tīras enerģijas centru (CETAC) darbību. Interaktīvā darbnīca par iespējamiem pakalpojumiem pilotprojektu centros rosināja aktīvu ideju apmaiņu un diskusijas par to, kā vislabāk pielāgot pakalpojumus katras pašvaldības individuālajām vajadzībām.
Partneri arī pievērsās pašvaldību darbinieku apmācību programmas izstrādei. Balstoties uz apmācību vajadzību analīzi un ieinteresēto personu kartēšanu, tika izkristalizēts kompetenču kopums, kas palīdzēs CETAC darbiniekiem sniegt kvalitatīvu atbalstu pašvaldības iedzīvotājiem, uzņēmumiem un organizācijām.
Otrā diena sākās ar diskusiju par praktiskiem aspektiem, kas saistīti ar CETAC centru ikdienas darbu un snieguma vērtēšanu. Tika apspriesti arī plānotie ievadsemināri projekta pašvaldībās. Partneriem bija iespēja uzzināt arī par Ukrainā notiekošajām un plānotajām aktivitātēm, ar kurām iepazīstināja Ukrainas EECU pārstāvji.
Projekta partneris PNEC iepazīstināja ar līdzšinējām un plānotajām aktivitātēm. Noslēgumā partneri kopīgi izstrādāja konceptu nākamajam CETAC projekta publicitātes video, kas drīzumā būs skatāms partneru komunikācijas kanālos.
Sanāksme apliecināja partneru apņemšanos strādāt un sadarboties, lai pašvaldībās ieviestu tīras enerģijas centrus un nodrošinātu pašvaldībām tām nepieciešamo kompetenci. Priekšā ir daudz izaicinājumu, bet arī skaidrs plāns un apņēmība tos kopīgi risināt CETAC projekta ietvaros.
Projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības, izmantojot vides un klimata finanšu instrumentu LIFE+ saskaņā ar granta līguma numuru 101158113. Par šīs sadaļas saturu atbild vienīgi tā autori, un tas ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības uzskatus.